Örnek Bir Öğretmen: Feridun ESER

Örnek Bir Öğretmen: Feridun ESER

MEB'de Felsefe Öğretmeni görevine devam eden ve www.tarihgazetesi.net sitemizde de yazılarını okuduğunuz Feridun ESER birbirinden değerli eserler vermeye devam ediyor.

Ermeni Tehciri'nin 100. Yılında Türk Milleti'ne yapılan saldırılara karşı duyarlı bir eğitimci olarak "ERMENİ ÖRGÜTLERİ VE FAALİYETLERİ" adlı eserini 2015 yılında yayımladı.

ERMENİ ÖRGÜTLERİ VE FAALİYETLERİ adlı kitabında Osmanlı’dan bugüne terörden, lobicilik faaliyetlerine Ermeni meselesinin doğuşunu, sebeplerini, gelişimini, destekleyenleri ve tarafların amaçlarını konu edinmiştir. Kitapta, Ermeni iddilarının gerçeklikle bir ilgisi olmadığı anlatılmaktadır. Kitapta objektifliğini koruyabilen bazı yabancı bilim adamlarının da, Ermeni iddilarının asılsız olduğunu kabul ve beyan ettikleri yer almaktadır. (2015 – Yason Yayıncılık, Ankara)

DİĞER KİTAPLARI HAKKINDA:

TÜRK İSLAM MEDENİYETİNİN YILDIZLARI adlı kitabında Türk İslam kültür ve medeniyetine önemli katkılarda bulunmuş olan İmamı Azam, İmam Maturidi, İmam Buhari, İmam Gazali, Ahi Evran, Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli, Şah-ı Nakşibend Bahaeddin Buhari, Abdulkadir Geylani, Nizam-ül Mülk gibi büyüklerimiz tanıtılmaktadır. Arada bu büyüklerimizin güzel sözleri ve hayatlarından ibretlik kısa hikayeler de yer almaktadır.  (2011 – Eğitimde Birlik Derneği Kültür yayını, Ankara)

BAŞARILI ÖĞRENCİ İYİ İNSAN adlı kitabı, orta okul ve lise düzeyindeki öğrenciler için bir değerler eğitimi ve motivasyon, verimli ders çalışma tekniklerini anlatan bir kitaptır. Arada güzel sözler ve hikayeler de bulunmaktadır. (2013 – Beşiz Yayınları, Sakarya)

FERİDUN ESER KİMDİR?

1974 Sakarya doğumlu. 1999 yılında Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Felsefe öğretmenliğine başladı. 2000 yılında, Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji bölümünde başladığı yüksek lisans eğitimini, “Sosyolojik Açıdan - Ermeni Örgütlenmeleri ve Komitacılık Hareketleri” tez ile 2003 yılında tamamladı ve “Sosyoloji Bilim Uzmanı” unvanını aldı.  

‘‘Türk İslam Medeniyetinin Yıldızları’’ adlı eseri, 2011 yılında Eğitimde Birlik Derneği (Ankara) tarafından basıldı.  ‘‘Başarılı Öğrenci İyi İnsan’’ adlı kitabı, 2013 yılında Beşiz yayınlarınca (Sakarya) basıldı. ‘‘Ermeni Örgütleri ve Faaliyetleri’’ adlı üçüncü kitabı, 2015 yılında Yason yayınlarınca (Ankara) basıldı. Bunların haricinde, ‘‘Lise - Felsefe grb derslerine ait öğrenci çalışma defterleri’’ hazırlamış ve bu defterler, Mısra yayıncılık (İstanbul) tarafından 2014 yılında basılmıştır.

Ermeni Meselesi,  Ahilik kültürü, Mevlana felsefesi, öğrenci motivasyonu, verimli ders çalışma ve değerler eğitimi üzerine çalışmaları bulunmaktadır. Bazı ulusal ve hakemli dergilerde makaleleri yayımlanmış olan yazar, halen Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak öğretmenliğe devam etmekte; seminerler ve konferanslar vermektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İletişim: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.tarihgazetesi.net

Sosyal Medyada Paylaş:

Facebook PaylaşımıTwitter Paylaşımı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile