Büyük Ortadoğu Projesi Nasıl Okunur?

Büyük  Ortadoğu  Projesi  Nasıl  Okunur?

Süleyman PEKİN Yazdı... / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

B.O.P. Haritası Nasıl Okunur:

            Türkiye küçülüyor; oluyor 580 bin km2 ve Kürdistan Türkiye kadar büyütülüyor; oluyor 460 bin km2. Irak’tan geriye Bağdat eksenli Sünnî Irak (200 bin km2 ve Basra Körfezi’nin her iki yanına sarkmış Arap Şiî Devleti (450 bin km2) kalıyor. Suriye küçülüyor (170 bin km2) ama Lübnan Lazkiye’yle büyütülüyor (18 bin + 15 bin = 33 bin km2). Ürdün güneye doğru 2,5 kat büyütülüyor (210 bin km2). Suudî Arabistan yarıya yakın küçültülüyor (1,150 bin km2) ve İslamî Vatikan / Özel Dinî Devlet[1]kurduruluyor (240 bin km2). Yemen Suudîlerin aleyhine büyütülüyor (620 bin km2). İran batıda küçültülüyor vefakat doğuda büyütülerek (1,200 bin km2) Batı Afganistan’a sokuluyor. Pakistan minimize ediliyor (400 bin km2); Belûcistan (430 bin km2) Pakistan’dan koparılıyor, Afganistan da Pakistan’a doğru büyütülüyor (1 milyon km2). Azerbaycan’ın ağzına bir parmak bal çalınıyor (130 bin km2) vefakat Tebriz bile Kürdistan’a aktarılıyor. Kürdistan’ın Karadeniz çıkışı[2]bile mevcut. Ha, bu arada Ağrı Dağı da çaktırılmadan Ermenistan’a katılmış; yakından bakılmayınca fark edilmiyor. Ermeni Sorunu’nun sonunu merak edenlere duyurulur.

 

BOP Kürdistanı’nın Türkiye’den çalacağı 18,5 ilde yani 200 bin kilometrekarelik[3]topraklarda 10 milyon[4]insan yaşıyor. Bu aynı zamanda Türkiye’nin toprak büyüklüğünün brüt[5]yada net[6]200 bin eksilmesi yani 615 bin yada 580 bin kilometrekareye düşmesi demek. Üstelik Artvin Hopa’dan Karadeniz’e kıyısı olan bir Kürdistan.. Laz’a bu yüzden mi “Kürt’ün deniz görmüşü” deniyor acep? Ve bu yüzden mi meşhur Diyarbakır–Nevruz Mitingi’nde Apo’nun mektubunun okunması öncesinde merhum Kazım Koyuncu’nun kardeşi konser verdi? 

            BOP Kürdistanı, üstteki haritada görüldüğü üzere Suriye, Irak, İran ve hatta Nahcivan’dan (Azerbaycan) bile toprak alıyor. Bu; hem adı geçen ülkelerin nüfus ve yüzölçüm olarak küçülmesi, hem de yap-boz uydurması Kürdistan’ın Türkiye kadar büyümesi anlamına geliyor. Tahminî rakamlara BOP sonrası Türkiye ve Kürdistan mukayesesi yaparsak;

  • Türkiye – 580 bin yüzölçüm, 65 milyon nüfus
  • Kürdistan – 460 bin yüzölçüm, 30 milyon nüfus[7]

 [1]“Sofrayı kuran kaldırsın”, Halifeyi de Washington ve Londra belirlesin.

[2]Artvin Hopa üzerinden

[3]1 Kırgızistan, 2 Bulgaristan yada 4 Bosna-Hersek kadar bir yer

[4]Macaristan’ın, Yunanistan’ın veya Bulgaristan’ın toplam nüfusu kadar

[5]Göller ve ırmaklar dâhil

[6]Sadece kara parçası olarak

[7]En az 30 milyon, zira 3 miyonlukTebriz bile BOP tarafından Kürdistan’a ikram edilmiş.

www.tarihgazetesi.net

Sosyal Medyada Paylaş:

Facebook PaylaşımıTwitter Paylaşımı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile